Informace o nás

Jsme malá chovatelská stanice s importovanou fenou z domovské Itálie. Po dvou letech s námi dosáhla úžasných výstavních výsledků. V roce 2012 jsme měli štěňátka :D. Nyní je naše Feslina už v psím důchodovém věku. Dopřáváme jí co nejvíce volna, ale i pohybu a zábavy. Stala se z ní trpělivá a veselá pzorovatelka rodinného a domácího dění a skvělý partner na procházky i dlouhé tůry.

Stále nás překvapuje její hravost a dobrá nálada. Je ve výborné fyzické formě a její srst je stále krásně jemná a bezvadně kudrnatá - tak jak má u spávného lagoťáka být :-).


Naše fena

                                                                                                

ARCENE DI VILLA FEDERICI, nar.16.1.2010                

otec: Benito z Italie, LIR 04/72219

matka: Fedora z Italie, LIR 07/19174

 

Oba rodiče jsou ve vlastnictvi chovatele Fabia Federici, který je v chovatelských kruzích velmi uznaván a výsledky jeho psů na výstavách jsou důkazem vysoké kvaity jeho odchovů (viz. https://www.villaimperiale.net).

My jsme si Arcene přejmenovali na FELSINA. Felsina je totiž starobylý název pro město Bologna, u kterého se naše fena narodila. Její jméno má také symbolickou vazbu na Čechy. Ve starověku, v době keltských válek totiž táhli keltské kmeny Evropou od jihovýchodu na sever. Říkali si Bójové. Při své výbojnosti a roztahovačnosti dobývali města, vesnice a celá území a  přejmenovávali je dle své libosti.  A tak se z dobytého města Felsina stala Bologna. Později tito Keltové došli až na sever na naše územi a pojmenovali tuto oblast Bohemia. Název se ujal a dlouhou dobu nám už zůstal. No není to krásné a symbolické propojení s naším italským přírůstkem?


Jaký je lagoťák?

Z vlastní zkušenosti mohu jen potvrdit to, co jsem o nich slýchala v době, kdy jsem pro naši rodinu hledala vhodné plememno. Vzalo to čas, ale objevili a dovezli jsme pro českou kotlinu naprosto jedinečného představitele starobylého italského plemene, který snad ve všech ohledech předčil naše očekávání. 

Toto málopočetné plemeno je v domovské Italii velmi ceněno pro svou povahu, užitečnost, pro svůj historický původ a předevšim pro svou inteligenci a flexibilitu. Dříve lovecký pes a slídič je dnes používám pro vyhledávání lanýžů a je také skvělým společníkem a ostražitým hlídačem. 


Historie projektu

v mém projektu mi moc pomohla moje milovana maminka ,která tak pěkně o mě pečuje :DKontakt

CHS u Chuderovského potoka

+420.603970546


Lagotto Romagnolo - zkr. LGR

FCI 298

skuppina 8 - lovečtí slídiči

sekce 3 - vodní psi